Tekst pieśni Ty tylko mnie poprowadź:

Gdy drogi pomyli los zły
I oczy mgłą zasnuje
Miej w sobie tę ufność
Nie lękaj się

A kiedy gniew świat Ci przysłoni
I zazdrość jak chwast zakiełkuje
Miej w sobie tę ufność
Nie lękaj się!

Ty tylko mnie poprowadź
Tobie powierzam mą drogę
Ty tylko mnie poprowadź
Panie mój x2

Poprowadź jak Jego prowadzisz
Przez drogi najprostsze z możliwych
I pokaż mi jedną
Tę jedną z nich

A kiedy już głos Twój usłyszę
I karmić się będę nim co dzień
Miej w sobie tę ufność
Nie lękaj się!

Ty tylko mnie poprowadź
Tobie powierzam mą drogę
Ty tylko mnie poprowadź
Panie mój x2

Jezus w drodze do świątyni

Tomek Kamiński to znany muzyk jazzowy i bluesowy, urodzony 23 sierpnia 1965 roku w Toruniu. Przez większość swojego życia związany był z muzyką, zaczynając jako członek zespołu NOC Zmiana Bluesa gdzie występował jako skrzypek i wokalista. Jego twórczość można usłyszeć na siedmiu albumach wydanych przez tę grupę na przestrzeni lat. Oprócz tego Tomek pojawił się także gościnnie w Jam i Healthy Water records.

W 1999 roku Tomek rozpoczął karierę solową wydając album pt. Mała miłość, na którym znalazł się utwór Ty tylko mnie poprowadź wspomniany na początku tego eseju. Następnie pojawiły się trzy kolejne albumy: Anioły do mnie wysyłaj (2001), Jaśmin (2003) i Muzyczne listy do młodych (2007). Ten ostatni został nagrany podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto, prezentując wielki talent muzyczny z całego świata, w tym samego Tomka, który grał partie skrzypiec przez cały czas trwania płyty.

Tomek Kamiński jest niezwykle utalentowanym muzykiem, którego prace obejmowały wiele gatunków, zachowując jednocześnie swój niepowtarzalny styl, który odróżnia go od innych artystów z tej samej dziedziny wiedzy, dzięki czemu wyróżnia się wśród rówieśników nawet po tylu latach od pierwszego wydania w 1999 roku, kiedy rozpoczął karierę solową z albumem Mała miłość zawierającym wspomniany utwór Ty tylko mnie prowdadź.