Tekst pieśni Maleńka miłość:

Do naszych serc do wszystkich serc uśpionych
Dziś zabrzmial dzwon ,juz człowiek obudzony.
Bo nadszedł czas i dziecię się zrodziło.
A razem z Nim, maleńka przyszła miłość.

Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.

Porzućmy zło przestańmy złem się bawić.
I czystą łzą spróbujmy serce zbawić.
Już nadszedł czas już dziecię się zrodzło.
A razem z Nim, maleńka przyszła miłość.

Maleńka Miłość zbawi świat
Maleńką miłość chrońmy z lękiem
Dziś ziemia drży i niebo drży
od tej Milości maleńkiej.

miłość Boga i człowieka

Henryk Klejne był urodzonym w Berlinie polskim kompozytorem i pianistą, który napisał jedne z najpiękniejszych muzyki pasterskiej w Polsce. Jego piosenka Maleńka miłość jest jednym z jego najbardziej znanych utworów, z tekstami napisanymi przez Amelię Lisicką i wykonanymi przez Eleni, popularną grecką piosenkarkę polskiego pochodzenia. Pieśń opowiada o narodzinach Jezusa w Betlejem, pod opieką Maryi i św. Józefa:”… Trochę miłości w żłobie śpi, trochę miłości przez świętą matkę…”

Twórczość Klejne ‘ a znalazła się na albumach wielu innych znanych artystów, takich jak Łucja Prus , Wojciech Młynarski, Jan Pietrzak czy Czerwone Gitary . Skomponował także wiele utworów do ścieżek dźwiękowych do filmów, które stały się klasykami w swoich gatunkach. Jego kompozycje często charakteryzują się podnoszącą na duchu jakością, która przemawia do dusz ludzi, niezależnie od tego, czy rozumieją, czy mówią po polsku, czy nie. To prawdziwie uniwersalna muzyka przekracza bariery językowe.

Dziedzictwo pozostawione przez Henryka Klejne ‘ a będzie trwać wiecznie dzięki jego pięknym kompozycjom, takim jak Maleńka miłość, który nadal przynosi radość słuchaczom na całym świecie, tak jak to miało miejsce, gdy miał swoją premierę kilkadziesiąt lat temu . Nic dziwnego, że po tylu latach pozostaje jednym z ukochanych kompozytorów wśród Polaków, ponieważ udało mu się uchwycić coś wyjątkowego w samym życiu poprzez swój kunszt, który można odczuć zarówno w czasie, jak i przestrzeni.