Czekam na Ciebie Jezu mój mały – Tekst pieśni

Dodano:

Share post:

Czekam na Ciebie Jezu mój mały – tekst

Czekam na Ciebie, Jezu mój mały,
Ciche błagania ku niebu ślę.
Twojego przyjścia czeka świat cały,
Sercem gorącym przyzywa Cię.

Ref.
Spójrz, tęskniony na tej ziemi,
Przybądź, Jezu, pociesz nas!
Szczerze kochać Cię będziemy.
Przyjdź, o Jezu, bo już czas.

Usłysz, Maryjo, głos twoich dzieci,
Tyś naszą matką na każdy dzień.
Podaj nam słońce, które rozświeci
Grzechu i błędu straszliwy cień.

Ref.
Spójrz, tęskniony na tej ziemi,
Przybądź, Jezu, pociesz nas!
Szczerze kochać Cię będziemy.
Przyjdź, o Jezu, bo już czas.

Interpretacja

Oczekiwanie na Mesjasza jako wyraz wiary i nadziei

Pieśń adwentowa „Czekam na Ciebie, Jezu mój mały” jest wyrazem głębokiego oczekiwania na przyjście Mesjasza, co jest istotą okresu Adwentu w tradycji chrześcijańskiej. Adwent to czas przygotowania i oczekiwania na narodzenie Jezusa Chrystusa, który jest obchodzony przez cztery tygodnie przed Bożym Narodzeniem. W pierwszej zwrotce pieśni, słowa „Czekam na Ciebie” podkreślają stan gotowości i wyczekiwania, który powinien charakteryzować każdego wierzącego w tym szczególnym czasie. „Ciche błagania ku niebu ślę” wskazują na modlitewny charakter oczekiwania, gdzie modlitwa staje się środkiem komunikacji z boskością i wyrazem pokory.

Z kolei fraza „Twojego przyjścia czeka świat cały” podkreśla uniwersalny wymiar oczekiwania na Zbawiciela. Nie jest to tylko osobista nadzieja jednostki, ale wspólna tęsknota ludzkości, która pragnie odkupienia i zbawienia. „Sercem gorącym przyzywa Cię” mówi o intensywności emocji i zaangażowaniu duchowym, które powinny towarzyszyć wierzącym w Adwencie. To nie tylko czas oczekiwania, ale również czas głębokiej miłości i oddania się w wierze.

Wzywanie Jezusa jako źródła pocieszenia i miłości

Refren pieśni „Spójrz, tęskniony na tej ziemi, Przybądź, Jezu, pociesz nas!” wyraża pragnienie spotkania z Jezusem jako źródłem pocieszenia i nadziei. Słowo „tęskniony” wskazuje na głębokie pragnienie bliskości z Chrystusem, które jest zakorzenione w sercu każdego wierzącego. Prośba o przybycie Jezusa jest jednocześnie wyrazem wiary w Jego moc przemiany i zdolność do przynoszenia ulgi w cierpieniu.

„Szczerze kochać Cię będziemy” to obietnica oddania i miłości, która jest odpowiedzią na miłość, jaką Jezus okazuje ludzkości. To zobowiązanie do życia w zgodzie z Jego naukami i przykładem. „Przyjdź, o Jezu, bo już czas” to wezwanie, które podkreśla pilność oczekiwania na zbawienie. W chrześcijaństwie, przyjście Jezusa jest nie tylko wydarzeniem historycznym, ale również obietnicą Jego powtórnego przyjścia, co nadaje tej prośbie eschatologiczny wymiar.

Maryja jako orędowniczka i matka wierzących

W drugiej zwrotce pieśni pojawia się postać Maryi, która jest wzywana jako „matka na każdy dzień”. W tradycji katolickiej Maryja jest uważana za orędowniczkę i pośredniczkę między Bogiem a ludźmi. „Usłysz, Maryjo, głos twoich dzieci” to prośba o wysłuchanie i wsparcie w oczekiwaniu na przyjście Jezusa. Wierzący zwracają się do Maryi jako do matki, która troszczy się o swoje dzieci i jest dla nich źródłem pocieszenia.

„Podaj nam słońce, które rozświeci Grzechu i błędu straszliwy cień” to metafora, która odnosi się do światła prawdy i miłości, jakie ma przynieść Jezus. Maryja jest proszona o pomoc w oczyszczeniu z grzechu i oświeceniu drogi do zbawienia. Słońce jest symbolem nadziei i nowego życia, które ma nadejść z narodzeniem Chrystusa. W ten sposób, pieśń adwentowa wyraża głęboką wiarę w rolę Maryi jako przewodniczki na drodze do spotkania z Jezusem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polecane

Urząd zbawienia ludzkiego – Tekst pieśni

Tekst pieśni: "Urząd zbawienia ludzkiego" - wszystkie zwrotki i refren. Dodatkowo teledysk oraz rozbudowana interpretacja utworu.

Zwiastowanie – Tekst pieśni

Tekst pieśni: "Zwiastowanie" - wszystkie zwrotki i refren. Dodatkowo teledysk oraz rozbudowana interpretacja utworu.

Zdrowaś bądź, Maryja – Tekst pieśni

Tekst pieśni: "Zdrowaś bądź, Maryja" - wszystkie zwrotki i refren. Dodatkowo teledysk oraz rozbudowana interpretacja utworu.

W czasie świętym, adwentowym – Tekst pieśni

Tekst pieśni: "W czasie świętym, adwentowym" - wszystkie zwrotki i refren. Dodatkowo teledysk oraz rozbudowana interpretacja utworu.

Tobie nad pomysł, piękno i wymowę – Tekst pieśni

Tekst pieśni: "Tobie nad pomysł, piękno i wymowę" - wszystkie zwrotki i refren. Dodatkowo teledysk oraz rozbudowana interpretacja utworu.

Stworzycielu gwiazd świecących – Tekst pieśni

Tekst pieśni: "Stworzycielu gwiazd świecących" - wszystkie zwrotki i refren. Dodatkowo teledysk oraz rozbudowana interpretacja utworu.

Spuśćcie nam na ziemskie niwy – Tekst pieśni

Tekst pieśni: "Spuśćcie nam na ziemskie niwy" - wszystkie zwrotki i refren. Dodatkowo teledysk oraz rozbudowana interpretacja utworu.

Przyjdź Panie – Tekst pieśni

Tekst pieśni: "Przyjdź Panie" - wszystkie zwrotki i refren. Dodatkowo teledysk oraz rozbudowana interpretacja utworu.