Tekst piosenki Adwentowa lampka lśni:

Adwentowa lampka lśni,
Panie Jezu przyjdź,
wszystkie dzieci oczekują Cię

Ref. Pukasz w nasze drzwi. Stuk Stuk
Otwieramy Ci Puk Puk
W adwentowy czas.

Na roraty biegną też,
Kasia, mały Grześ,
wszystkie dzieci oczekują Cię.

Ref. Pukasz w nasze drzwi. Stuk Stuk
Otwieramy Ci Puk Puk
W adwentowy czas.

Z Matką Bożą dzieci Twe,
obliczają dni,
wszystkie dzieci oczekują Cię.

Ref. Pukasz w nasze drzwi. Stuk Stuk
Otwieramy Ci Puk Puk
W adwentowy czas.

Postanawiam lepszym być,
częściej modlić się,
wszystkie dzieci obiecują Ci

Ref. Pukasz w nasze drzwi. Stuk Stuk
Otwieramy Ci Puk Puk
W adwentowy czas.

 

Lampa Adwentowa w pokoju

Adwent to szczególny czas w roku dla chrześcijan, ponieważ wyznacza początek okresu Bożego Narodzenia. Jednym ze sposobów obserwowania adwentu jest lampa adwentowa, która była używana w kościołach chrześcijańskich przynajmniej od średniowiecza. Lampa adwentowa zazwyczaj składa się z pięciu świec ułożonych w wieniec lub inny kształt i zapalanych co tydzień przed Bożym Narodzeniem. Zapalanie tych świec symbolizuje nadzieję i oczekiwanie, gdy wierzący przygotowują się do narodzin Jezusa 25 grudnia.

Pierwsza świeca przedstawia nadzieję, a jej płomień przypomina nam, że Bóg posłał Swojego Syna na ten świat z miłością, abyśmy mogli zostać zbawieni od naszych grzechów (J 3:16). Druga świeca oznacza wierność, przypominając nam, że nawet gdy życie staje się trudne, możemy zaufać Bożym obietnicom (Hebrajczyków 11:1). Trzecia świeca oznacza radość. Jej światło zachęca nas do znajdowania radości nawet w trudnych czasach, ponieważ Chrystus wnosi pokój do naszego życia (Izajasza 9:6-7). Czwarta świeca oznacza pokój; przypomina nam, że Jezus przyszedł nie tylko po to, aby przynieść zbawienie, ale także pojednanie między ludźmi, którzy kiedyś byli wrogami (Rzymian 5:10-11). Wreszcie piąta świeca reprezentuje miłość czyli największy dar dany przez samego Boga. Uczy nas o bezwarunkowej miłości i pomaga przypomnieć wszystkim, dlaczego obchodzą ten szczególny okres świąteczny, ponieważ “Bóg tak umiłował …” Jana 3 : 16

Lampy adwentowe są często ozdobione wiecznie zielonymi gałęziami lub liśćmi ostrokrzewu wraz z kwiatami poinsecji. Wszystkimi symbolami związanymi z świętami Bożego Narodzenia. Dzięki czemu są pięknymi przypomnieniami w całym domu w tym świętym okresie. Są to również wspaniałe prezenty, które możesz dać przyjaciołom , rodzinie, sąsiadom i współpracownikom zwłaszcza tym, którzy być może nie słyszeli o tym, co oznacza Adwent. Więc jeśli szukasz sposobów na zaangażowanie się i rozpowszechnianie świątecznej radości podczas świętowania swojej wiary, rozważ zakup lampy adwentowej już dziś.