Tekst kolędy Dzisiaj w Betlejem:

Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem,
Wesoła nowina.
Że Panna czysta, że Panna czysta
Porodziła Syna.

Chrystus się rodzi,
nas oswobodzi, Anieli grają,
Króle witają, Pasterze śpiewają,
bydlęta klękają,
Cuda, cuda ogłaszają.

Maryja Panna, Maryja Panna,
Dzieciątko piastuje.
I Józef święty, I Józef święty,
Ono pielęgnuje.
Chrystus się rodzi…

Choć w stajeneczce, choć w stajeneczce,
Panna Syna rodzi,
Przecież On wkrótce, Przecież On wkrótce,
Ludzi oswobodzi.
Chrystus się rodzi…

I trzej Królowie, i trzej Królowie,
Od wschodu przybyli,
I dary Panu, i dary Panu,
Kosztowne złożyli.
Chrystus się rodzi…

Pójdźmy też i my, pójdźmy też i my,
Przywitać Jezusa,
Króla nad królami, Króla nad królami,
Uwielbić Chrystusa.
Chrystus się rodzi…

Betlejem kolęda

Okres Bożego Narodzenia to czas radości i świętowania. Każdego roku miliony ludzi na całym świecie spotykają się, aby śpiewać kolędy na cześć narodzin Jezusa Chrystusa. Jedną z takich kolęd jest “Dzisiaj w Betlejem”, śpiewana od pokoleń w tym szczególnym czasie.

Najprawdopodobniej kolęda ta powstała w drugiej połowie XIX wieku i zapisana przez księdza Jana Sidelickiego w 1878 roku jako część jego hymnu. Tekst celebruje podróż Maryi do Betlejem, gdzie urodzi Jezusa w dniach 24-25 grudnia noc, która każdego roku wyznacza najważniejsze momenty chrześcijaństwa.

Śpiew Grupowy podczas mszy św. lub innych uroczystości religijnych stał się integralną częścią nie tylko polskiej kultury, ale także całej Europy; służy zarówno modlitewnemu uwielbieniu Boga, jak i umacnia naszą wiarę poprzez wspólne śpiewanie pieśni. Nic dziwnego, że Dzisiaj w Betlejem pozostaje dziś tak popularne. Jego przesłanie mówi bezpośrednio o tym, jak powinniśmy świętować z rodziną i przyjaciółmi podczas tego, co czasami może być trudnym okresem dla wielu osób z powodu zmartwień finansowych lub samotności itp. Śpiewając te piękne słowa, przypominamy sobie, że chociaż życie może mieć swoje zmagania, zawsze pozostanie nadzieja, gdy zjednoczy się z tymi, którzy są najważniejsi.

Dla wszystkich zainteresowanych poznawaniem bardziej tradycyjnych polskich Kolęd można zajrzeć na różne strony internetowe zapewniają one świetny wgląd w bogate dziedzictwo kulturowe Polski z piosenek takich jak w Żłobie Leży  (leżąc w żłobie) aż do współczesnych ulubionych, takich jak Mizerna Cicha. Więc chwyć swoją rodzinę i przyjaciół w tym świątecznym sezonie i nie zapomnij dołączyć do nich wszystkich, podpisując się głośno: dzisiaj w Betlejem.