Historia świętego Piotra
Bez względu na nasze przekonania można śmiało powiedzieć, że Bóg kocha wszystkich. Przesłanie to jest zilustrowane w historii św. Piotra, pokornego rybaka, który został powołany przez Jezusa Chrystusa, aby stać się jednym z jego uczniów i ostatecznie przywódcą wczesnego kościoła.
Powołanie świętego Piotra
Życie świętego Piotra zmieniło się na zawsze, gdy Jezus zawołał go ze swojej łodzi rybackiej na jeziorze Genezaret (znanym również jako Morze Galilejskie). Początkowo wahał się, ale w końcu przyjął to wezwanie i podążał za Jezusem przez trzy lata, aż do Jego śmierci na Kalwarii. Podczas ich wspólnego czasu Jezus poświęcił mu szczególną uwagę, a nawet przemianował Szymona na „Piotr”, co oznacza „skała”. Zarzucił mu także, że jest przykładem dla innych wierzących i prowadzi ich po swoim wniebowstąpieniu.
Dziedzictwo św. Piotra po wniebowstąpieniu Chrystusa stało się jasne, że Bóg wybrał św. Piotra na głównego apostoła; będzie odpowiedzialny za przewodzenie innym w wierności zarówno słowem, jak i czynem, tak jak czynił to Chrystus podczas swojej ziemskiej służby. Jako taki, św. Piotr przyjął ten płaszcz z wielkim entuzjazmem, stając się kluczową postacią w historii chrześcijaństwa, pisząc listy, nadzorując sobory i zatwierdzając nowo nawróconych, wśród wielu innych rzeczy. Szerzył miłość i tolerancję nie tylko wśród chrześcijan, ale także wśród tych, którzy nie są wyznawcami; pokazując ludziom, jak bardzo Bóg troszczy się o nas wszystkich, bez względu na to, skąd pochodzimy iw co wierzymy!
Ostatnie przemyślenia na temat tego, kim był St Peters? Trudno przecenić, jak ważny był św. Piotr w całej historii chrześcijaństwa – od zapewniania przywództwa w jego początkach aż do dnia dzisiejszego. Nie tylko pokazał nam wszystkim, że nikt nie jest poza odkupieniem ani wykluczony z Bożej miłości, ale co ważniejsze, pokazał, dlaczego podążanie za Nim może dokonać tak pozytywnych zmian w naszym życiu, jeśli my też tak wybierzemy. Więc następnym razem, gdy poczujesz się przygnębiony, pamiętaj: „Bóg kocha wszystkich” – także Ciebie!